Достапни линкови

Јордан: Буш следната недела во Јордан


Белата Куќа потврди дека американскиот претседател Џорџ Буш во наредната недела во Јордан ќе се состане со ирачкиот премиер Нури Ал Малики. Главна тема ќе биде меѓуверското насилство во Ирак и начините за стабилизирање на безбедноста.
XS
SM
MD
LG