Достапни линкови

Бахреин: Денеска парламентарни избори


Во Бахреин денеска се одржуваат парламентарни избори. Опозиционите шиитски политичари ги предупредија властите да не се обидуваат да ги местат изборните резултати. На власт е сунитското малцинство, бидејки во 2002-ра шиитите ги бојкотираа изборите.
XS
SM
MD
LG