Достапни линкови

Исламабад: Средба Первез Мушараф – Ху Џинтао


Кинескиот претседател Ху Џинтао и пакистанскиот лидер Первез Мушараф потпишаа денеска во Исламабад петгодишна спогодба за унапредување на трговската размена меѓу двете земји. Џинтао кој во Пкаистан допатува од посетата на Индија вети дека Пекинг ќе ја продолжи соработката со Исламабад во развојот на нуклеарната енергија.
XS
SM
MD
LG