Достапни линкови

Монтреал: 70 лица уапсени во акцијата против организираниот криминал


Повеке од 70 лица биле уапсени во Монтреал во операција против групата на традиционално организираниот италијански криминал соопшти канадската полиција. Се наведува дека кај 37 од упасените има повеке од 1350 тужби вклучувајки шверц на дрога, обид за убиства и вооружени грабежи.
XS
SM
MD
LG