Достапни линкови

Приштина: Посета на шефот на македонската дипломатија Антонио Милошоски


Македонскиот министер за надворешни работи Антонио Милошоски денеска е во посета на Косово. Шефот на дипломатијата во Приштина ќе има средби со заменик шефот на УНМИК Стивен Шук, со косовскиот претседател Фатмир Сејдиу, со претседателот на привремената косовска Влада Агим Чеку. Според најавите Милошоски со косовскиот државен врв ќе разговара околу демаркацијата на македонско-српската граница во делот кон Косово.
XS
SM
MD
LG