Достапни линкови

Њујорк: Во Ирак во октомври загинале 3709 цивили


Обединетите Нации соопштија дека во Ирак во Октомври загинале рекордни 3709 цивили. Багдад е најнасилна област во земјата, а на повеќето тела има знаци на тортура и рани од огнено оружје.
XS
SM
MD
LG