Достапни линкови

Варшава: Спасувачките екипи ја продолжуваат акцијата во рудникот за камен јаглен


Спасувачките екипи ја продолжуваат акцијата во рудникот за експлоатација на камен јаглен во Полска, за извлекување на петнаесет затрупани рудари, откако вчера најмалку осум рудари загинаа во експлозијата на метан. Пред 16 години во слична несрека во овој рудник загинаа 19 рудари.
XS
SM
MD
LG