Достапни линкови

Брисел: Посета на српскиот шеф на дипломатијата Вук Драшковиќ и косовскиот претседател Фатмир Сејдиу


Присоединуавњето кон евроатланските институции е тема на денешните разговори на српскиот министер за надворешни работи Вук Драшковик со високите функцинери на НАТО и на Европската Унија , во Брисел. Во повеке дневна посета на Брисел и Њу Јорк, како што јавија Агенциите денеска ке отпатува и Претседатлот на Косово, Фатмир Сејдиу. За време на престојот во Њу Јорк, Сејдиу ке разговара со претствниците на Обединетите нации и на Советот за безбедност.
XS
SM
MD
LG