Достапни линкови

Њу Делхи: Посета на кинескиот претседател Ху Џинтао


Кинескиот претседател Ху Џинтао денеска во Њу Делхи разговараше со индискиот премиер Манмохан Синг. Шефот на кинеската држава престојува во четиридневна посета на Индија со цел враќање на довербата меѓу двете најнаселени земји во светот чии економии, во изманитиве неколку години, се со најголема стапка на развој.
XS
SM
MD
LG