Достапни линкови

Ханој: Посета на рускиот претседател Владимир Путин


Русија и Виенам се заложија за поголема економска соработка и за заедничко дејствување во борбата против тероризмот. Рускиот претседател Владимир Путин, во Ханој изјави дека Русија е заинтересирана за соработка во енергетскиот сектор, вклучувајки ја и нуклеарната енергија.
XS
SM
MD
LG