Достапни линкови

Лондон: Литвиненко под вооружена заштита во болница


Поранешниот агент на Ка Ге Бе и критичар на властите во Москва, Александар Литвиненко е под вооружена заштита во болница во Лондон поради сомневање дека е направен обид да биде убиен. Литвиненко се разболел откако на 1-ви овој месец бил на ручек во еден лондонски ресторан со лице кои тврдело дека има информации за убиената руска новинарка Ана Политковскаја. Лекарите утврдиле дека Литвиненко е веројатно затруен.
XS
SM
MD
LG