Достапни линкови

Индонезија: Посета на американскиот претседател Џорџ Буш


Американскиот претседател Џорџ Буш, во рамките на азијската турнеја, денеска е во посета на Индоензија. Тој ќе има средба со индонезискиот претседател Сусило Бамбанг Јудојоно во местото Богор, 50 километри јужно од Џакарта. Индонезија е клучен американски регионален партнер во војната против тероризмот, но во таа најмногубројна муслиманска земја има и големо анти-американско расположение.
XS
SM
MD
LG