Достапни линкови

Тирана: Ајкули во Јадранско Море


Рибари во близина на албанското пристаниште Драч синоќа уловиле ајкула, што е втор таков случај за неколку дена во Јадранското море. Уловената ајкула тешка 450 килограми и долга околу пет метри, според експертите, е од видот „тигар“, кои можат да се сретнат само во тропски води и се опасни по луѓето.
XS
SM
MD
LG