Достапни линкови

Ерусалим: Израелското МНР го одби мировниот план поддржан од Шпанија, Франција и Италија


Израелското министерство за надворешни работи го отфрли новиот мировен план за Блискиот Исток, подржан до Шпанија, Франција и Италија. Израел одбива каква било меѓународна конференција за мир на Блискиот Исток и преферира директни преговори со палестинците.
XS
SM
MD
LG