Достапни линкови

Вашингтон: Сенатот изгласа САД да и продаваат нуклеарно гориво и технологија на Индија


Американскиот Сенат го изгласа договорот според кој Соединетите Држави ќе и продаваат нуклеарно гориво и нуклеарна технологија за цивилни цели на Индија доколку таа земја дозволи меѓународна инспекција на нејзините атомски централи. Овој договор мора да биде одобрен и од Меѓународната Агенција за атомска енергија.
XS
SM
MD
LG