Достапни линкови

Насирија: Најмалку 14 лица киднапирани во Ирак


Најмалку 14 лица, меѓу кои и 4-ца американци се киднапирани во близина на ирачкиот град Насирија. Како што јавуваат агенциите, конвојот од 19 возила на една приватна компанија бил запрен од непознати напаѓачи, а неколкумина ирачани биле пуштени.
XS
SM
MD
LG