Достапни линкови

Виетнам: Посета на американскиот претседател Џорџ Буш


Американскиот претседател Џорџ Буш е во посета на Виетнам каде што ќе учествува на годишниот самит на организацијата за Азијско-Пацифичка економска соработка. Во Ханој Буш изјави дека има шанси кризата со северно-корејската нуклеарна програма да се реши низ дипломатски преговори. Буш, по Бил Клинтон, е вториот американски претседател што е во посета на кумунистички Виетнам, по виетнамската војна.
XS
SM
MD
LG