Достапни линкови

Ханој: Американскиот претседател Џорџ Буш во посета на Виетнам


Американскиот претседател Џорџ Буш пристигна во градот Ханој во Виетнам, во рамки на неговата азиска турнеја. Буш кој претходно го посети Сингапур, во Ханој ќе присуствува на самитот на АПЕК. На старот од азиската турнеја американскиот претседател истакна дека значењето на Азија за Соединетите Држави станува се поголемо. По Бил Клинтон, Џорџ Буш е втор американски претседател во посета на Виетнам, од завршувањето на виетнамската војна.
XS
SM
MD
LG