Достапни линкови

Ханој: Идниот месец продолжуваат шестстраните разговори за Северна Кореја, изјави Кристофер Хил


Помошник американскиот државен секретар Кристофер Хил најави дека во почетокот на идниот месец ќе се одржи следната рунда во шестпартитните преговор за севернокорејската нуклеарна програма. Хил ова го изјави денеска во виетнамскиот главен град Ханој. Инаку, овие преговори се суспендирани повеќе од една година.
XS
SM
MD
LG