Достапни линкови

Панчево: Алармантно загадување на воздухот


Во Панчево синоќа се огласиле сирените за хемиска опасност поради аерозагаденоста во градот. Станува збор за алармантно зголемување на ниво на бензин и на сулфур, супстанци за кои се смета дека се многу канцерогени. Веднаш потоа, во Панчево пристигнал и српскиот претседател Борис Тадиќ.
XS
SM
MD
LG