Достапни линкови

Багдад: Ослободени повеќето од 150-те заложници грабнати од зградата на државниот институт


Скоро сите заложниците, грабнати од зградата на државниот институт во Багдад биле ослободени во акција на ирачките безбедносни сили. Полицијата соопшти дека вчера вооружени луѓе, маскирани во полициски униформи, грабнале над сто и пеесет луѓе и оти тоа било најмасовно киднапирање во Ирак досега.
XS
SM
MD
LG