Достапни линкови

Катар: Телевизијата Ал Џазира ќе емитува програма и на англиски јазик


Катарската телевизија Ал Џазира денеска почнува да емитува програма на англиски јазик. Оваа телевизија која е позната како арапски Си Ен Ен сепак, како што јавуваат агенциите, ќе има само делумен пристап на американскиот медиумски простор, бидејќи тамошните власти не дозволуваат кабелско емитување на нејзината програма.
XS
SM
MD
LG