Достапни линкови

Виена: Марти Ахтисари ќе го информира ОБСЕ за можните решенија за статусот на Косово


Специјалниот пратеник на Обединетите Нации за статусот на Косово Марти Ахтисари денеска во Виена зад затворена врата ќе го информира Постојаниот Совет на ОБСЕ за можните решенија на конечниот косовски статус. Ахтисари во петокот реши да го одложи поднесувањето на неговите предлози за тоа за по изборите во Србија закажани за кон крајот на јануари идната година.
XS
SM
MD
LG