Достапни линкови

Москва: Средба Џорџ Буш – Владимир Путин


Претседателите на Соединетите Држави и на Русија Џорџ Буш и Владимир Путин денеска во Москва ќе разговараат за влегувањето на Русија во Светкста трговска организација, за ситуацијата во Ирак и за иранската нуклеарна програма. Двајцата претседатели ќе се состанат на московскиот аеродром Внуково по што Буш ќе отпатува за Виетнам, каде што се одржува самит на Азиско пацифичкиот форум за економска соработка.
XS
SM
MD
LG