Достапни линкови

Багдад: Четири лица загинаа при експлозија на автомобил бомба


Во денешната експлозија на автомобил бомба во Багдад загинале девет лица, додека над триесет биле повредени. Автомобилот бил поставен на бензинската пумпа во близина на ирачкото министерство за внатрешни работи. Во меѓувреме, е соопштено дека четворица американски војници им подлегнале на повредите здобиени во борбите со бунтовниците во ирачката провинција Анбар.
XS
SM
MD
LG