Достапни линкови

Вашингтон: Буш денеска ќе се состане со комисијата за нова стратегија за Ирак


Американскиот претседател Џорџ Буш денеска ќе се состане со комисија која разгледува нова стратегија за Ирак. Според една сугестија, се препорачува оворање дијалог со Сирија и Иран двете земји кои бушовата администрација ги обвинува за потикнувачи на инцидентите во Ирак.
XS
SM
MD
LG