Достапни линкови

Сеул: Јужна Кореа нема да учествува во планот на САД за проверка на северно корејски бродови


Јужна Кореја соопшти дека нема да учествува во американскиот план за пресретнување и проверка на стоката на северно корејските бродови чија цел е заштита од неширење на оружје за масовно уништување. Сеул ја подржува целта на американскиот план, но не сака да ги подигне тензиите со соседната земја.
XS
SM
MD
LG