Достапни линкови

Вашингтон: Рејтингот на Буш опадна на најниско ниво по победата на демократите


Рејтингот на американскиот претседател Џорџ Буш опадна на рекордно ниско ниво по победата на демократите на изборите за Конгресот на САД. Според резултатите на социолошкото истражување објавено во списанието Њузвик, само 31 процент од Американците се задоволни од начинот на кој што Буш ги исполнува своите задолженија. Во слична анкета минатата седмица рејтингот на Буш беше 35 проценти.
XS
SM
MD
LG