Достапни линкови

Багдад: Експлозии на две автомобили бомби


Два автомобила бомби експлодирале денеска во центарот на Багдад при што загинале најмалку осум лица, додека над триесет други биле ранети. Полицијата соопшти дека автомобилите биле во непосредна близина на пазарот Шорја и оти експлозиите биле скоро истовремени.
XS
SM
MD
LG