Достапни линкови

Вашингтон: Американските генерали ја преиспитуваат стратегијата во Ирак


Началникот на Здружениот штаб на американската војска Питер Пејс изјави дека американските генерали почнале да ја преиспитуваат стратегијата на администрацијата на претседателот Џорџ Буш во Ирак. Според Њујорк Тајмс, станува збор за развивање на нов пристап и кон другите кризни подрачја во светот, како например Авганистан.
XS
SM
MD
LG