Достапни линкови

Москва: Посета на шефот на иранскиот преговарачки тим Али Лариџани


Шефот на иранскиот преговарачки тим Али Лариџани денеска во Москва со руските преставници ќе разговара за иранската нуклеарна програма и меѓународните напори таа да биде ограничена. Русија предложи амандмани на резолуцијата на Обединетите Нации. Лариџани изјави дека Иран ќе ги ревидира своите односи со Меѓународната Агенција за атомска енергија доколку резолуцијата во Советот за безбедност се усвои без руските амандмани.
XS
SM
MD
LG