Достапни линкови

Кандахар: Убиени 30-тина талибански борци


Во најновите воздушни напади на НАТО во авганистанската провинција Кандахар биле убиени триесетина талибански борци, соопшти авганистанската полиција. До нападите дошло откако таму избувнале судири меѓу талибанците и авганистанските сили за безбедност.
XS
SM
MD
LG