Достапни линкови

Грозни: Седуммина руски полицајци загинале во напад на возило во Чеченија


7-мина руски полицајци загинале кога нивното возило било нападнато во јужниот дел на Чеченија, јавуваат агенциите. Ова е еден од најтешките напади врз руските безбедносни служби во Чеченија во оваа година.
XS
SM
MD
LG