Достапни линкови

Багдад: Ирачкиот премиер очекува извршување на пресудата врз садам Хусеин до крајот на годинава


Ирачкиот премиер Нури Ал Малики изјави дека очекува до крајот на годинава да биде извршена смртната казна врз Садам Хусеин. Малики додаде дека претходно смртната казна треба да ја потврди и второстепениот суд.
XS
SM
MD
LG