Достапни линкови

Газа: Убиени најмалку петмина Палестинци


Најмалку 5 палестинци, меѓу кои тројца милитанти се убиени во јужна Газа за време на денешното повлекување на израелските трупи од Беит Ханун. За време на еднонеделната акција за спречување на ракетирањето на Израел загинаа 60 палестинци, меѓу кои повеќето милитанти. Во акцијата загина и еден израелски војник.
XS
SM
MD
LG