Достапни линкови

Кригистан: Претседателот Бакиев ја обвини опозицијата дека сака да ја узурпира власта


Претседателот на Киргистан Курманбег Бакиев ја обвини опозицијата дека сака да ја узурпира власата со намерата да усвои нов Устав со кој ќе биде ограничена неговата власт. Тој ги повика неговите опоненти на консулатции за формирање на нова влада на Киргистан, а најави и дека може да го распушти Парламентот доколку не се изјаде решение за кризата.
XS
SM
MD
LG