Достапни линкови

Софија: Започнува форумот за Безбедност на централна и југо-источна Европа


Денеска во Софија започнува Форумот за Безбедност на централна и југо-источна Европа Балкански Мозаик на кој учествува и министерот за одбрана на Македонија Лазар Еленовски. Тој синоќа во Софија се состана со бугарскиот министер за одбрана Веселин Близнаков кој изјавил дека Бугарија ја подржува евро-атланската перспектива на Македонија.
XS
SM
MD
LG