Достапни линкови

Газа: Еден палестинец убиен во израелски воздушен напад


Еден седумнаесет годишен палестинец бил убиен, а седумина други повредени во денешниот израелски воздушен напад врз северниот дел на Појасот Газа. Израелската војска соопшти дека цел на нападот била една локација за која постоело сомневање дека е засолниште на палестински терористи.
XS
SM
MD
LG