Достапни линкови

Бишек: Демонстрации за нови устави реформи или оставка на претседателот Курманбек Алиев


Најмалку десет илјади демонстранти се собрале денеска пред зградата на владата и на претседателскиот кабинет во главниот град на Киргизстан Бишкек, јавува дописникот на Радио Слободна Европа од овој град. Тие бараат од претседателот Курманбек Алиев да спроведе уставни реформи или во спротивност да си поднесе оставка.
XS
SM
MD
LG