Достапни линкови

Багдад: Двајца американски војници загинаа при уривање на хеликоптер


Двајца американски војници загинале денеска во уривањето на нивниот хеликоптер северно од Багдад, јавуваат агенциите, повикувајќи се на командата на американската војска во тој градот. Прецизирано е дека станува збор за несреќа, односно дека хеликоптерот не бил цел на непријателски оган.
XS
SM
MD
LG