Достапни линкови

Берлин: Голем дел од Западна Германија останал без струја


Поради дефект на елктричната мрежа во Германија голем дел од Западна Европа останал синоќа без струја – јавуваат агенциите.Според нив дефектот е последица на зголемената потрошувачка на електрична енергија поради ниските температури кои го зафатија регионот. Делови од Франција вклучувајки го и Париз и околу три области во Германија останале без електрична енергија повеке од 1 час.
XS
SM
MD
LG