Достапни линкови

Басра: Двајца Руси и еден Ирачанец загинале во гранатен напад


Двајца руси и еден ирачанец загинале денеска во Басра кога врз електраната во која работеле била истрелана граната, соопшти портпарол на британските сили. Според него, цел на нападот била воената база, која е во близина на електраната.
XS
SM
MD
LG