Достапни линкови

Москва: Русија нема да ја поддржи нацрт резолуцијата за санкции против Иран


Заменик шефот на руската дипломатија Сергеј Кислијак денеска во Москва изјави дека Русија нема да ја поддржи во Советот за безбедност на Обединетите нации европската нацрт резолуција за воведување санкции против Иран поради неговата нуклеарна програма. Претходно Соединетите Држави оценија дека резолуцијата била премногу компромисна.
XS
SM
MD
LG