Достапни линкови

Берлин: Истрага за распаѓањето на стотиците евробанкноти


Германските власти соопштија дека распаѓањето на стотиците евробанкноти било поради тоа што тие биле изложени на дејство на сулфурна киселина. Во тек е истрага за да се утврди дали станува збор за намерен акт или не. Во изминативе денови во Германија беа пријавени случаи на распаѓање на евро банкноти веднаш откако биле вадени од паричникот.
XS
SM
MD
LG