Достапни линкови

Брисел: Средба на рускиот шеф на дипломатијата Сергеј Лавров со претставници на ЕУ


Денешниот состанок во Брисел на шефот на руската дипломатија Сергеј Лавров со високи претставници на Европската Унија е посветен на енергетските прашања. Унијата изрази загриженост за намерата на руски Газпром за двапати да ја зголеми цената на гасот наменет за Грузија.
XS
SM
MD
LG