Достапни линкови

Вашингтон: Буш очекува Рамсфелд да остане на функцијата до крајот на неговиот мандат


Американскиот претседател Џорџ Буш изјави дека очекува секретарот за одбрана Доналд Рамсфелд да остане на функцијата до крајот на неговиот мандат, оценувајки дека е задоволен од неговата работа. Опозиционите Демократи, но и некои републикански законодавци побараа оставка од Рамсфелд, главно поради ситуацијата во Ирак.
XS
SM
MD
LG