Достапни линкови

Вашингтон: САД предупредија дека Сирија, Иран и Хезболах се обидуваат да ја соборат либанската влада


Соединетите Држави ги предупредија Сирија, Иран и милитантите на Хезболах дека се обидуваат да ја соборат демократски избраната влада на Либан. Портпаролот на Белата Куќа Тони Сноу изјави дека Вашингтон има докази за ваквото тврдење. Сиријската амбасада во Вашингтон и портпарол на Хезболах демантираа дека настојуваат да ја соборат владата во Бејрут.
XS
SM
MD
LG