Достапни линкови

Анкара: Најмалку 32 лица загинале во последните два дена во поплави


Најмалку 32 лица настрадале само во последниве два дена во поплавите што ја зафатија јужна Турција, соопштија денеска турските власти. Во градот Батман настрадале 7 деца помали од 5 години. Во спасувачките акции е вклучена и војската, а турските емдиуми јавија дека од поплавите се зафатени и делови на Истанбул, како и летувалиштето Аланија.
XS
SM
MD
LG