Достапни линкови

Кабул: Посета на министерот за одбрана Еленовски и началникот на генералштабот Стојановски


Македонскиот министер за одбрана Лазар Еленовски и началникот на генералштабот на АРМ генерал потполковник Мирослав Стојановски денеска се во посета на македонските трупи во Кабул – Авганистан. Тие ќе имаат средби и со командантите на контигентите на земјите кои партиципираат во коалиционите сили на ИСАФ, на кои ќе стане збор за натамошниот македонски придонес во Авганистан.
XS
SM
MD
LG