Достапни линкови

Анкара: Најмалку 20 лица загинале во поплавите на југот од Турција


Во поплавите предизвикани од силни дождови на југоистокот на Турција животот го загубија најмалку 20 лица. Локалните власти соопштија дека десет луѓе се водат како исчезнати.
XS
SM
MD
LG